Nejmilejší koncert 2024

Konání regionálních přehlídek roku 2024

Vedení FDD ČR rozhodlo o konání soutěžních regionálních kol NEJMILEJŠÍHO KONCERTU pro rok 2024. Regionální soutěžní kola mohou konat regiony do konce dubna 2024. Zájemci o organizaci vyplní Registrační list pořadatele (viz. níže) a zašlou jej na adresu postaprosrdce@ddsrdcekarvina.cz. Uzávěrka pro zaslání obrazových záznamů jednotlivých regionálních kol s časovým členěním a návrhem vítězných vystoupení dle kategorií pro celostátní přehlídku byla stanovena do 3. 5. 2024.

Celostátní finále Nejmilejšího koncertu 2024 se bude konat 1. 6. 2024 na Náměstí Míru, Praha 2.

Video nahrávky a výsledky regionálních kol posílejte na e-mail: martin.lnenicka@dddp.cz.

za výbor FDD ČR Mgr. Harant Milan

Seznam regionálních kol pro rok 2024:

DDÚ

Název zařízení

Zástupce za FICE

Termín

DDÚ Liberec

DD Česká Kamenice   10. 4. 2024

DDÚ Bohumín

     

DDÚ Svatý Kopeček u   Olomouce

     

DDÚ Hradec Králové

 

 

 

DDÚ Praha 4 - Krč

DD Dolní Počernice   videa do 30. 4. 2024

DDÚ Plzeň

DD Tachov   17. 4. 2024

DDÚ Brno

DD Strážnice   24. 4. 2024

DDÚ Čes. Budějovice - Homole

DD Boršov nad Vltavou   25. 4. 2024

 

ARCHIV NEJMILEJŠÍCH KONCERTŮ - ve zkratce

FDD ČR pořádá každoročně přehlídku zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů „Nejmilejší koncert“. Celostátní finálová přehlídka se koná za podpory MŠMT ČR a  významného přispění sponzorů zpravidla na konci měsíce května. Bez pomoci MŠMT a sponzorů by realizace nebyla možná. Celostátnímu – nesoutěžnímu – finále předcházejí – soutěžní – regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní  postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve  prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří. Divadelní  představení - malé jevištní formy - postupují ze soutěžních regionálních kol od roku 2005 do samostatné přehlídky konané v Praze.

Po covidových letech uspořádal 24. 5. 2023 Celostátní přehlídku Nejmilejší koncert Dětský domov Dolní Počernice. Pod vedením ředitele Martina Lněničky uspořádal tým vystoupení na Náměstí Míru v Praze. Vzhledem k lokaci umístění jeviště na rušném náměstí měl koncert nebývalou sledovanost. Je třeba "smeknout" před organizačními schopnostmi týmu tet a strejdů, kteří logisticky zabezpečili plynulé příjezdy a odjezdy vystupujících dětí z dětských domovů z celé ČR. Koncert byl hodnocen kladně účastníky i radnicí Prahy 2. 

 

Dne 31. května 2019 uspořádal 28. ročník celostátní přehlídky Dětský domov Ústí nad Labem. Tradičně proběhla vystoupení dětí na dvou jevištích. První vystoupení se konala na náměstí a večer následovala vystoupení v prostorách Severočeského divadla opery a baletu. Děti měly možnost osobně zažít "prkna, co znamenají svět". Organizaci zázemí pro výpravy z jednotlivých dětských domovů zajistil na vysoké úrovni tým pod vedením Mgr. Bc. Aleny Novotné ředitelky dětského domova Ústí nad Labem.

 

Dne 16. června  2018 se v Brně, na náměstí Svobody, uskutečnil 27. ročník celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů „Nejmilejší koncert“ . Vzhledem k tomu, že se jedná o  akci určenou na podporu  a propagaci talentu dětí z dětských domovů,  opět padla volba na otevřenou scénu. Koncert se konal ve spolupráci s agenturou SNIP&CO, která pořádá tradiční festival ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS, v jehož rámci koncert probíhal.

Nejmilejší koncert osobně zaštítili hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, primátor města Brna, Petr Vokřál a starosta městské části Brno-střed, Martin Landa. Program začínal v 16 hodin na náměstí Svobody. Na pódiu se vystřídalo 87 účinkujících s 29 jednotlivými vystoupeními.  Účinkující přijela podpořit  předsedkyně FDD ČR, PaedDr. Jana Koubová a  pozvání přijala také paní Božena Hrazdírová,  která myšlenku Nejmilejšího koncertu před mnoha lety uvedla v život a zahájila tak tradici jedinečného projektu. 

Díky finanční podpoře MŠMT, Jihomoravského kraje, města Strážnice, Federace dětských domovů ČR, odboru dopravy brněnského magistrátu, Klubu přátel dětí z dětských domovů a finančních i věcných sponzorských darů od firem Inter Cars Praha, Hobžovy strážnické brambůrky, Delikomat Brno, Sítotisk Vávra Strážnice, Víno vín a Vitis  Strážnice, se podařilo celý projekt výborně zajistit.

Organizátor - DD Strážnice pod vedením Bc. Olgy Lysé děkuje za významnou pomoc  DD Tišnov, DD Dagmar Brno, DDÚ Brno Hlinky  a DDM Strážnice.

Koncert-Brno

V roce 2017 se musel termín 26. ročníku Nejmilejšího koncertu několikrát posunout a nakonec se jsme se sešli 28. 6. na Malostranském náměstí v Praze pod záštitou radního hlavního města Praha pana Bc. Libora Hadravy a pořadatelství se ujal DD Praha - Dolní Počernice. Dopoledne proběhla zkouška, vyrazilo se na oběd do Obecního domu, což byl také pěkný zážitek. Ve 14:00 byl zahájen vlastní koncert. Moderování se ujal ředitel Martin Lněnička a s ním Lukáš Kotlár. Na zahájení přišli děti pozdravit poslankyně Hana Aulická Jírovcová, Alena Nohavová, pan poslanec Petr Bradský, Zdeněk Vondráček, za MŠMT Michaela Hejná, zástupce Plzeňského kraje Věra Šašková, předsedkyně FDD ČR Jana Koubová, pan Nikolaj Palatajkov a další. Koncert se rozjel velice dobře a před pódiem se zastavovali, nejen čeští turisté, ale i cizinci. Vytvořená atmosféra byla výborná. Jen počasí bylo spíše aprílové. I tak byli účastníci spokojeni a většina odjížděla s úsměvem na tváři. Poděkování patří partnerům: Globus, Pražská energetika a. s., Nadační fond Veroniky Kašáková, MČ Praha 1, Da Lee Production s. r. o., Yventech, City Work Architecs s. r. o., Edu and Travel Consulting s. r. o. a Hlavní město Praha.   

V roce 2016 organizoval celostátní finálovou přehlídku zájmových uměleckých činností Dětský domov SRDCE z Karviné. Ve spolupráci s vedením a zaměstnanci DD Příbor, Ostrava - Vizina a Ostrava - Hrabová a s pomocí sponzorů zajistili důstojné prostředí Multifunkční auly GONG v Ostravě. Nejmilejší koncert 2016 proběhl v sobotu 28. května 2016. Účastníci ze vzdálených DD přijížděli v pátek a odjížděli v neděli. V rámci Nejmilejšího koncertu 2016 se předvedlo 70 účinkujících ve 34 vystoupeních. Akci odmoderoval Jirka Basta. Jako hosté předvedly své vystoupení děti DD Tŕnie ze Slovenska. Nejmilejší koncert zakončily vystoupení profesionálních zpěváků – raperky Aless ze Slovenska a skupiny Maxíci z ČR. Poděkování patří všem sponzorům: MŠMT, Moravskoslezskému kraji, vedení a pracovníkům Multifunkční auly Gong, firmě Hyundai, Black star a panu Bohdanu Škodovi, M&M reality, jakož i firmě KUMI ELECTRONICS, která zajistila historicky první přímý přenos.

Celý koncert byl vysílán poprvé v historii v přímém přenosu prostřednictvím internetu. I přesto sledovalo průběh Nejmilejšího koncertu přímo v sále cca 500 diváků. Záznam Nejmilejšího koncertu 2016 (vyjma profesionálních zpěváků – autorská práva) je možné shlédnout níže.