FDD ČR pořádá každoročně přehlídku zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů „Nejmilejší koncert“. Celostátní finálová přehlídka se koná za podpory MŠMT ČR a  významného přispění sponzorů zpravidla na konci měsíce května. Bez pomoci MŠMT a sponzorů by realizace nebyla možná. Celostátnímu – nesoutěžnímu – finále předcházejí – soutěžní – regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní  postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve  prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří. Divadelní  představení jsou sice zařazeny do regionálních postupových soutěžních kol, ale bez možnosti postupu do celostátního finále. Pro tyto formy  uměleckých aktivit byla zřízena samostatná přehlídka, jejíž první ročník proběhl v roce 2005.

V roce 2016 organizoval celostátní finálovou přehlídku zájmových uměleckých činností Dětský domov SRDCE z Karviné. Ve spolupráci s vedením a zaměstnanci DD Příbor, Ostrava - Vizina a Ostrava - Hrabová a s pomocí sponzorů zajistili důstojné prostředí Multifunkční auly GONG v Ostravě. Nejmilejší koncert 2016 proběhl v sobotu 28. května 2016. Účastníci ze vzdálených DD přijížděli v pátek a odjížděli v neděli. V rámci Nejmilejšího koncertu 2016 se předvedlo 70 účinkujících ve 34 vystoupeních. Akci odmoderoval Jirka Basta. Jako hosté předvedly své vystoupení děti DD Tŕnie ze Slovenska. Nejmilejší koncert zakončily vystoupení profesionálních zpěváků – raperky Aless ze Slovenska a skupiny Maxíci z ČR.

Celý koncert byl vysílán poprvé v historii v přímém přenosu prostřednictvím internetu. I přesto sledovalo průběh Nejmilejšího koncertu přímo v sále cca 500 diváků. Záznam Nejmilejšího koncertu 2016 (vyjma profesionálních zpěváků – autorská práva) je možné shlédnout níže.

V průběhu akce probíhali doprovodné akce pro děti v i před multifunkční aulou GONG. Veřejnost byla během celého dne informována o dění v dětských domovech Moravskoslezského kraje pomocí interaktivních ukázek práce a činností dětí.

Dětem byly poskytnuty volné vstupenky na následující akce Harlem Globetrotters v Ostravě a Pardubicích. Tyto vstupenky byly distribuovány i do dalších školských zařízení v ČR včetně školských zařízení spadajících pod MŠMT ČR.

Organizátor děkuji všem zaměstnancům dětských domovů, kteří pomáhali Nejmilejší koncert připravit a zorganizovat. Organizátor děkuje touto cestou zřizovateli - Moravskoslezskému kraji, MŠMT ČR a všem sponzorům za projevenou přízeň.

Seznam regionálních kol:

DDÚ

Název zařízení

Zástupce za FICE

Termín

DDÚ Liberec

DD Lipová u Šluknova

 

3. 5. 2017

DDÚ Bohumín

DD Melč

Harant

22. 4. 2017

DDÚ Svatý Kopeček u   Olomouce

DD Přerov

Lysá

5. 4. 2017

DDÚ Hradec Králové

 

 

 

DDÚ Dobříchovice

DD Sázava

 

22. 4. 2017

DDÚ Plzeň

DD Staňkov

Kučerová

11. 4. 2017

DDÚ Brno

DD Hodonín

Lysá

29. 3. 2017

DDÚ Čes. Budějovice - Homole

DD Boršov nad Vltavou

Kučerová

22. 4. 2017

Pořadatelem Celostátní finálové přehlídky Nejmilejší koncert 2017 byl pověřen Dětský domov Dolní Počernice.

Termín konání celostátní přehlídky Nejmilejší koncert 2017 byl stanoven na 17. června 2017.

Místo konání zajistil ředitel Mgr. Martin Lněnička na Malostranském náměstí v Praze.