Nejmilejší koncert 2018

FDD ČR pořádá každoročně přehlídku zájmové umělecké činnosti dětí z dětských domovů „Nejmilejší koncert“. Celostátní finálová přehlídka se koná za podpory MŠMT ČR a  významného přispění sponzorů zpravidla na konci měsíce května. Bez pomoci MŠMT a sponzorů by realizace nebyla možná. Celostátnímu – nesoutěžnímu – finále předcházejí – soutěžní – regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní  postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve  prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří. Divadelní  představení - malé jevištní formy - postupují ze soutěžních regionálních kol od roku 2005 do samostatné přehlídky konané v Praze.

V roce 2017 se musel termín 26. ročníku Nejmilejšího koncertu několikrát posunout a nakonec se jsme se sešli 28. 6. na Malostranském náměstí v Praze pod záštitou radního hlavního města Praha pana Bc. Libora Hadravy a pořadatelství se ujal DD Praha - Dolní Počernice. Dopoledne proběhla zkouška, vyrazilo se na oběd do Obecního domu, což byl také pěkný zážitek. Ve 14:00 byl zahájen vlastní koncert. Moderování se ujal ředitel Martin Lněnička a s ním Lukáš Kotlár. Na zahájení přišli děti pozdravit poslankyně Hana Aulická Jírovcová, Alena Nohavová, pan poslanec Petr Bradský, Zdeněk Vondráček, za MŠMT Michaela Hejná, zástupce Plzeňského kraje Věra Šašková, předsedkyně FDD ČR Jana Koubová, pan Nikolaj Palatajkov a další. Koncert se rozjel velice dobře a před pódiem se zastavovali, nejen čeští turisté, ale i cizinci. Vytvořená atmosféra byla výborná. Jen počasí bylo spíše aprílové. I tak byli účastníci spokojeni a většina odjížděla s úsměvem na tváři. Poděkování patří partnerům: Globus, Pražská energetika a. s., Nadační fond Veroniky Kašáková, MČ Praha 1, Da Lee Production s. r. o., Yventech, City Work Architecs s. r. o., Edu and Travel Consulting s. r. o. a Hlavní město Praha.   

V roce 2016 organizoval celostátní finálovou přehlídku zájmových uměleckých činností Dětský domov SRDCE z Karviné. Ve spolupráci s vedením a zaměstnanci DD Příbor, Ostrava - Vizina a Ostrava - Hrabová a s pomocí sponzorů zajistili důstojné prostředí Multifunkční auly GONG v Ostravě. Nejmilejší koncert 2016 proběhl v sobotu 28. května 2016. Účastníci ze vzdálených DD přijížděli v pátek a odjížděli v neděli. V rámci Nejmilejšího koncertu 2016 se předvedlo 70 účinkujících ve 34 vystoupeních. Akci odmoderoval Jirka Basta. Jako hosté předvedly své vystoupení děti DD Tŕnie ze Slovenska. Nejmilejší koncert zakončily vystoupení profesionálních zpěváků – raperky Aless ze Slovenska a skupiny Maxíci z ČR.

Celý koncert byl vysílán poprvé v historii v přímém přenosu prostřednictvím internetu. I přesto sledovalo průběh Nejmilejšího koncertu přímo v sále cca 500 diváků. Záznam Nejmilejšího koncertu 2016 (vyjma profesionálních zpěváků – autorská práva) je možné shlédnout níže.

Seznam regionálních kol pro rok 2018:

DDÚ

Název zařízení

Zástupce za FICE

Termín

DDÚ Liberec

DD Tuchlov

Martin Lněnička

25. 4. 2018

DDÚ Bohumín

 

 

 

DDÚ Svatý Kopeček u   Olomouce

DD Přerov

Milan Harant

11. 4. 2018

DDÚ Hradec Králové

 

 

 

DDÚ Dobříchovice

DD Nymburk

Martin Lněnička

21. 4. 2018

DDÚ Plzeň

DD Kašperské Hory

Jana Koubová

16. 4. 2018

DDÚ Brno

DD Znojmo

Olga Lysá

5. 4. 2018

DDÚ Čes. Budějovice - Homole

DD Boršov nad Vltavou

Etela Coufalová

14. 4. 2018

Pořadatelem Celostátní finálové přehlídky Nejmilejší koncert 2018 byl pověřen Dětský domov Strážnice.

Termín konání celostátní přehlídky Nejmilejší koncert 2018 byl stanoven na 16. června 2018.

Ředitelka DD Strážnice Olga Lysá domluvila konání

27. ročníku Nejmilejšího koncertu 2018 na otevřené scéně v centru Brna v rámci  tradičního festivalu ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS 2018.

Koncert-Brno

Po loňském úspěšném Nejmilejším koncertu 2017 organizovaném také na otevřené scéně náměstí v Praze zaměstnanci DD Dolní Počernice pod vedením ředitele Martina Lněničky přejeme organizátorům a účinkujícím pěkné počasí a početné obecenstvo.